Czy nic Ci nie umyka?

Pamiętam jak kiedyś jechałem autem w delegację do Wrocławia. Jechałem z moją współpracowniczką, która była nieco blada na widok mnie rozmawiającego przez telefon, ustawiającego trasę GPSie i kierującego pojazdem jednocześnie. Kiedyś żyłem w przekonaniu, że taki multitasking to cenna umiejętność. Ot takie czasy. Zapierdalamy za … no właśnie … za czym ?

 

3 target points | 0 remarks

Recenzja - "153 sceny filmowe ...

   Sauron w swej wieży musi się orkopnie nudzić. Tfu, okropnie. Lata bezskutecznego poszukiwania pierścienia musiały poskutkować zwrotem zainteresowania w inną stronę. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy w jego (prawie)wszystko widzące oko wpadła książka Rafała Żaka pt "153 sceny filmowe z życia korporacji" z wdzięcznym podtytułem "Seks, kłamstwa i inne obowiązki służbowe".  (Sam autor nie ma oporów przed przyznaniem się, że ów podtytuł ma na celu zwiększenie sprzedaży książki, w końcu na większość z nas słowo "seks" faktycznie działa jak lep na muchy, ale... gdyby to faktycznie było takie proste, to recenzję mógłbym skończyć już na tym etapie. Dalej nie jesteście zainteresowani? Seks. SEKS!)
  

Książka Rafała Żaka płynie na fali obecnego zainteresowania korpo – rzeczywistością. W niniejszej recenzji postaram się w luźny sposób powiedzieć, dlaczego naprawdę warto, żebyście popłynęli razem z nami. Bez spojlerów, bez wchodzenia w szczegóły – postaram się zachęcić Was, Drodzy Czytelnicy, do własnej refleksji na tematy poruszone przez autora. Mnie przysporzyły sporo frajdy i liczę na to, że Wam również przypadną do gustu.


Czytaj więcej ...
3 target points | 0 remarks

Dekalog pracownika korporacji.

Minęło już trochę czasu, odkąd pierwszy raz w życiu przekroczyłem drzwi biurowca w którym mieści się siedziba międzynarodowej firmy. Oczywiście, tak jak zresztą prawie każdy, zakładałem, że jest to przejściowy etap i ja tutaj jestem tylko na chwilę.

Czytaj więcej ...
8 target points | 0 remarks

Dziesięć Typów Pracowników ...

Poprzedni wpis, który przedstawiał w pigułce kilka typów pracowników korporacji, cieszył się sporym zainteresowaniem, w związku z tym, prezentujemy ciąg dalszy bestiariusza korposzczurów.

 

Czytaj więcej ...
4 target points | 0 remarks

Dziesięć Typów Pracowników ...

Wiele legend i mitów opowiada się o pracy w korporacji. Zewsząd słucha się o wyzysku, braku kompetencji, szalonych imprezach, kokainie wciąganej aby wytrzymać kolejne nadgodziny czy dążeniu pracowników do przejęcia władzy nad światem. Bez względu na mitologię czy opinie powtarzane przez media, korporacje istnieją, a skoro istnieją, całkiem prawdopodobnym jest, że kiedyś ktoś z was trafi tam do pracy. Gdy tak się stanie,  spotka wiele osób, o których istnieniu nawet mu się nie śniło. Specjalnie dla Was,  przedstawiam listę dziesięciu najciekawszych typów pracowników korporacji oraz kilka sugestii jak sobie z nimi radzić.

 

Czytaj więcej ...

3 target points | 5 remarks

Networking managera – jak pr ...

Już pracownikom, którzy wchodzą na rynek pracy, poleca się budować sieć kontaktów. Słusznie – często jest to najskuteczniejsza metoda na znalezienie interesującego i rozwijającego zajęcia.

Jednak wskazówki, które pomogą studentowi lub świeżo upieczonemu absolwentowi, mogą nie być odpowiednie dla doświadczonego managera wyższego szczebla. Ci pierwsi na warsztatach networkingowych mogą spotkać się z zadaniami zachęcającymi do poszukiwania „opłacalnych” kontaktów praktycznie w każdej sytuacji.

Pracownik z odpowiednio bogatym doświadczeniem powinien wiedzieć, że budowanie networkingu nie powinno być zbiorem przypadkowych, nieuporządkowanych akcji, ale starannie zaplanowaną strategią. Nierzadko to właśnie świadomość tej różnicy przesądza o skuteczności podjętych działań.

Czytaj więcej ...
1 target points | 1 remarks